Jdi na obsah Jdi na menu
 

Střípky / Aktuality

Ačkoliv jistě všichni sledujete tyhlety ... nebeské jevy a úkazy na obloze, stejně vám napíšu nějaké novinky:

Irská Open Air v sobotu 18.9.2021 se moc vydařila, i počasí dalo pokoj, nefoukalo, nepršelo, a tak se nám hrálo báječně, zejména pro všechny, kdo přišli a bavili se s námi. Vy, co jste nepřišli, jste sice přišli o novinku "Tak tohle budeme my", ale další šanci už jistě nepropásnete, my vás budeme včas informovat!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Počasí bylo příšerné. Mluvím o večeru 26.8.2021 pod Chebským mostem. Všechno ostatní bylo ovšem báječné, lidi, nálada, dokonce i Atomic hrál v zásadě bez chyb. Zvukaři, organizátoři - vše perfektní. Dokonce zavítala i čtyřčlenná delegace ze spřáteleného Německa ... nevím, čemu rozuměli, asi ničemu, ale bavili se s námi!!!

pod-mostem-2021.jpg

Rolava v neděli 8.8.2021 - krásný zážitek, hodně lidí (děkujeme všem!), příjemné počasí, BSP po našem extempore taky potěšili, jedinou skvrnkou byl výpadek Martinových kláves, ale spojenými silami jsme to překonali ... a už míříme pod Chebský most, 26.8.2021 od 20:00 tam zahrajeme pro všechny domácí i festivalové návštěvníky! Přijďte za námi, budeme moc rádi !!!

V pátek 2.7.2021 jsme odvážně vyrazili na Prahu, a v Dobrovízi jsme dobrým lidem dobře zahráli! Bylo to tam moc milé, hrálo se nám dobře a byla dobrá nálada. Díky, Dobrovízi, a moc rádi přijedem zas!

20210702_162621.jpg20210702_210850.jpg

20.6.2021: POZOR! Na Youtube je nový atomický klip, který vznikl díky nezměrnému usilí našeho kamaráda Amálky. Vracíme se v něm tam, kde to všechno v roce 1975 začalo, do karlovarského M-klubu! Tak se hezky pobavte, stejně to děláme jen kvůli tomu! Děkujeme všem, kteří na nás i po těch letech chodí anebo nám aspoň fandí!

https://youtu.be/Z5aHOOWtgXE

Tak už to začalo !!! Po více než osmi měsících jsme hráli naživo!!! Kamarádi (Alča s Amálkou) uspořádali v pátek 28.5. zahradní párty - měli 30 let od svatby (čili "Perlová svatba") a moc se to vydařilo. Dokonce i počasí.  Gratulujeme ještě jednou jak Alče, tak Amálkovi, a taky všem, co se přišli bavit.
A za naši neutuchající, dlouholetou a nezadržitelnou snahu jsme byli dokonce vyznamenáni "Zlatou deskou" cheeky! Děkujeme, kamarádi !!! Nějaké ty fotky jsou ve fotoalbu. 

No a pak v pátek 11.6.2021 jsme hráli zcela veřejně, hospůdka Na hrázi, Velký rybník! Báječně jsme se pobavili a příchozím, kteří se bavili s námi, děkujeme! Dvě fotky z akce:

img-20210612-wa0008.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

img-20210612-wa0006.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

    Abyste si nemysleli že spíme, když se nesmí hrát, na Youtube je sestřih čtyř nových písniček, přímo ze zkoušky, syrové a nenačančané! Na Vánoce jsme pro vás udělali písničku "Schoulená", určitě jste si všimli, že si s námi občas zazpívá Lucka, třeba v létě na Velase. Někomu se to líbí, jinýho to dráždí ... no, nám se líbí a taky nás dráždí. Naštěstí jsme už dost staří, tak se věnujem spíš muzice a dráždění necháme být. Taky obě další nové písničky, protestsong "Nechte nás žít" a studiová verze "Poslední" jsou v sekci Video a nebo v našem playlistu:

https://www.youtube.com/watch?v=Iebw63HQGm8&list=PLP89m2RjCPUk8l3jWQnsvC-pIto6XyRi4&index=1

ATOMIC podporuje iniciativu CHCÍPL PES!

Bizarní figury vedou naši zemi do pekel (ukňouraný premíér mluvící prapodivnou hatmatilkou, ministr vnitra vynikající pouze teplákovou mikinou, dvojministr všeho, mluvící tak rychle, že předbíhá sám sebe, poslanci rvoucí se v parlamentu jak koně) a my jen sledujeme, jak nás všechny ničí. Víc než nějaký Covid. Dočasně trvalý nouzový stav, chaotická "opatření",  zavírání (zatím podniků, lidi přijdou na řadu později, věřte mi), nedodržování vlastních nařízení, chaos, zmatek, a bububu! Už toho je fakt dost. Nechte nás a pokoji! Nevšímejte si nás! Zalezte do kanceláří, nasaďte  respirátory, polejte se dezinfekcí když se tak bojíte, a NECHTE NÁS ŽÍT !!! https://www.chciplpes.cz/

​ 14.1. 2021: dneska máme NAROZENINY! Věřte nebo ne, ale dnes je nám čtyřem Atomikům dohromady krásných 250 let!  Z celého srdce si gratulujeme !!!

--------------------------------------------------------------------------

V Únějovicích 19.9.2020 to bylo naprosto skvělé, a Atomic hrál prvně NA STADIONU!!! Vřelé díky všem místním i přespolním za nádherné přijetí a dvě fotky jako ochutnávka:

20200919_194537.jpg20200919_215821.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kralupy jsou odloženy na neurčito, je to Spanilá jízda Uniriders v rámci charitativní akce Nadace Unipetrolu, půlhodinové video z online verze akce:

 https://www.facebook.com/nadaceunipetrol/videos/3367533716644880/ 

(Atomic v čase 6:20 a 29:45)

 

 

Zastaralá aktualita:

V sobotu 23.5.2020 v Horní Blatné se zjevil frontman Cody Honza Haško a zahrál několik pěkných a srdcervoucích countryovek včetně Atomického Napůl. Zlí jazykové sice tvrdí, že prý to byl Yetti, ale přes jistou podobu - Honzu přece poznáme, ne? Na důkaz připojuji dokumentační foto z umělcovy meditační chvilky ...

20200523_163538.jpg

Díky, Honzo, bylo to fakt milé. Bez prdele !!! 

 ---------------------------------------------------------------------------------------

SEKCE  MIMOCHODEM: 
v roce 2013 jsme se vrátili se starými písničkami z let sedmdesátých, v roce 2014 jsme opatřili českým textem Syntézu ( dnešní Carpe Diem ), a přidali jsme tři zbrusu nové písničky ( Trafalgar, Zelená, Záda bolí ).  První nová píseň roku 2015 se jmenuje Kančí song, další je pak Dívka s perlou (hudba OMEGA). V roce 2016 jsme přidali novou kompozici Delirium (divné je, že to přišlo až dva roky po Zelené) a konzervativnější rockovou Poprvé a naposledy, v srpnu na Velase  jsme uvedli Rubikon a v listopadu v Irské jsme poprvé zahráli Kočičí song ! A to není konec - ještě nás to nepustilo a hodláme přidat. Zkraje roku 2017 jsme měli plné ruce práce s natáčením 2CD "Napůl", takže tvorba nových písniček se zadrhla, ale už na Velase v srpnu jsme uvedli novou, převratnou věc - reggae Sukýnka, a nyní v prosinci hned dvě novinky, Manon a Jsme tady! Hned zkraje roku 2018 jsme přidali další dvě písničky, rokenrol Mařena a rozmarnou To se holkám neříká, v březnu v Rosnici další dva kousky, Prodavač snů a O vůni lítání, v květnu na Velase pak ještě přišla Dovolená v Cancúnu, v září v Zichově jsme zahráli novou věc s názvem Odyssea, a další novinku Tři kříže jsme uvedli v Meteoru! Tak už se nám toho nahromadilo tolik, že v listopadu 2019 jsme pokřtili nové CD "ATOMIC X"!
A s tvorbou hodláme otravovat dál, v roce 2020 jsme stvořili Detektivku, Za vodou, Poslední, Nechte nás žít, Schoulenou (s Luckou Brožíkovou), na rok 2021 připravujeme Stačí jen chtít, Tak tohle budeme my, Basovou sonátu, a taky nějakej ten  Blues a v žádném případě rozhodně a se vším důrazem a nikdy a nijak a vůbec nekončíme!
 
SEKCE  DÍKŮVZDÁNÍ:
Když se Atomic po letech vracel na pódium, dost mu s tím pomohli kamarádi z kapely CODA, takže :  Martine, Honzo, Šobine, Ondro a Filipe - D Ě K U J E M E !
Mukino, děkujeme, že sis nás přála jako narozeninový dárek
a my jsme tak mohli po letech zase zahrát
Ježku, dík za fotky z první zkoušky po třiceti letech   
Díky všem, kteří navzdory Alzheimerovi nezapomněli !
 
A největší díky patří těm, kteří na ATOMIC ještě
přijdou, poslechnou si, zatančí si a snad i zatleskají...
T Ě Š Í M E   S E   N A   V Á S  !!!